Chovatelský zápisník

Rodina La Lézarde v knižní podobě!

Proč ji mít v knihovně?

První ze série publikací o českých plnokrevných rodinách je jedním z nejkompletnějších zdrojů dat v historii české dostihové literatury. Plně nahrazuje plemenné knihy i dostihové ročenky, přináší originální analýzu vývoje rodiny i jeho okolností, a navíc zahrnuje často postrádané materiály o hřebčích liniích plnokrevníka. Je členěna na čtyři části:

1. Původ La Lézarde

Rozbor linií v původu La Lézarde přináší řadu zajímavých témat: vliv linií St. Simon, Tourbillon a Solario v našem chovu (včetně přehledných schémat), připomenutí potomstva historických plemeníků jako Matchbox, Ut Majeur či Sultan Mahomed i modernějších hřebců jako Anilin či Ivory Tower. To vše také v návaznosti na teplokrevný chov.

2. Rodina La Lézarde

Druhá část publikace Vás provede od klasických vítězů 19. století přes plemeníka světového významu Gallinula až po sourozence prvních matek v původu. Navíc jako první přináší ucelený přehled úspěšné německé rodiny Norbelle, jež byla polosestrou La Lézardiny matky.

3. Potomci La Lézarde v ČR

Nejrozsáhlejší část knihy zahrnuje unikátní odborné materiály: kompletní schéma rodiny, kompletní produkci matek podle plemenných knih, dosaženou výkonnost všech startujících koní rodiny i slovní popis jejich kariér.

4. Souhrnné kapitoly

Nabízejí náhled do některých dalších témat, jako je současný stav rodiny a její možná pokračování, nejúspěšnější matky rodiny nebo překážkáři v rodině. Součástí publikace je i unikátní přehled našich plemeníků a analýza jejich spojení s rodinou.

Knihu uzavírá kolekce vynikajících fotografií Magdaleny Hamříkové. Zachycují nejmladší generace rodiny včetně klíčových matek Lakonky a Latinity, jejich dcer Lorellai, Lailah a La Rainby, ale také jedničkových koní posledních let.

Nestačí? :-)
Ještě se můžete dozvědět, který kůň z rodiny vyhrál tři derby... jak si rodina vede v Japonsku... která klisna se stala tréninkovou kolegyní vlastní dcery... a nebo jak to bylo s jistým mezinárodním vítězem ze zkumavky :-)

Jak objednat

K dispozici je limitovaný náklad s parametry 165 stran a zmenšenými okraji (chyba v grafickém studiu). Kniha je plně "funkční," ale přesto jsme přistoupili k výraznému snížení ceny oproti původní plánované, a to 250 Kč + poštovné 69 Kč.

Knížku lze objednávat na adrese j.nemeckova@chovatelskyzapisnik.cz. Do objednávky uvádějte počet výtisků a doručovací / fakturační adresu. Obratem Vám bude zasláno potvrzení objednávky + faktura s platebními údaji pro převod na účet. Kniha bude odeslána nejpozději následující pracovní den po připsání platby.

Nově posíláme také přes Zásilkovnu!

V takovém případě nezapomeňte uvést Vaši preferovanou pobočku pro vyzvednutí.

Pozn.: se všemi poskytnutými osobními údaji bude nakládáno v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).