Chovatelský zápisník

Bretigny (FR)

nar. 1992, Sadler's Wells - Baiser Vole, Foolish Pleasure

Autor: Eva Holubcová, publikováno 2009/2015; převzato z webu TB Diamond

Bretigny - rodokmen

Data:

Hnědák, nar. 14.3.1992 ve Francii

Míry:

KVP - 160, KVH - 171, O.hr. - 194, O.hol. - 21.0

Kros:

Northern Dancer x Bold Ruler

Otec

Otec Sadler's Wells byl v r. 2008 penzionován. Je otcem celé řady dostihových šampiónů, klasických vítězů, 71 graded jedna vítězů, a více než 260 stakes vítězů, Z potomstva prosluli Carnegie, Old Vic, In The Wings, Salsabil, Dream Well, King of Kings, Doyen, Yeats, Entrepreneur, Kayf Tara, Powerscourt, Intrepidity, Galileo, Montjeu, High Chaparral, Batshoof... Kromě toho, že je mateřským otcem koní jako Henrythenavigator, Conduit, Music Note, Horatio Nelson, American Post, Virginia Water či Divine Proportions, se prosadil i jako otec plemeníků (Montjeu, Galileo, Scenic aj).Je v Chefs - de - Race v kategorii Classic/Solid.

Rodina

Matka Baiser Vole byla šampiónkou dvouletých klisen v Evropě, vyhrála Poule d'Essai des Pouliches, Prix de la Salamandre, Prix Robert Papin. Umístila se v Prix Morny a Irish 1000 Guineas. Dala následující hříbata:

Bába River Rose je listed vítězkou, v chovu dala především šampióna starších mílařů ve Francii a plemeníka Squilla, dále Gr.3. vítězku Tenue de Soiree, listed vítěze a plemeníky Neverneyev a Ministerial, plemeníkem se stal také listed umístěný Rio Verde. Její dcery Rose Bourbon, Chaussons Roses a Rosyphard zaznamenaly úspěchy v chovu (z jejich rodin vychází black type koně Bourbonnais, Orcadian, Rapscallion, Mister Slippers aj).

Dostihová kariéra:

Vítěz Prix de Quincy a Bouisbam Head Stud Race. Další kariéra doplněna M. Hlahůlkem.

1995:
1996:
1997:

Bretigny v holandském chovu:

Protože k dispozici jeho přesnější výsledky v holandském chovu nemám, uvádím zprostředkované drobné informace z katalogu Plemeníků a serveru www.archiefndr.nl, M. Hlahůlek.

Kariéra v chovu:

Bretigny v ČR:

Bretigny zatím nedal u nás žádného potomka, který by zvítězil nebo se umístil v I. kat. a výše. Nejlepším jeho potomkem však doposud je Golden Rain (z Heavy Rain, Persian Bold), vítěz II.kategorie.

Zdroje: