Chovatelský zápisník

Rol'Over Beethoven (FR)

nar. 2003, Mozart - Don't Worry Me, Dancing Dissident

Autor: Eva Holubcová, publikováno 2009; převzato z webu TB Diamond

Rol'Over Beethoven - rodokmen

Data:

Nar. 8. března 2003 u M Jean Francois Gribomont ve Francii

Kros:

Danzig x Nureyev

Otec

Mozart byl k úspěchu předurčen již svým původem. Otec Danehill byl sám dobrý sprinter a velice úspěšný plemeník, nicméně jeho krev se prozatím nejvíce prosadila v Austrálii. Matka Mozarta Victoria Cross byla dcerou skvělé Glowing Tribute.

Mozart na dostihové dráze jako dvouletý byl čtvrtý v Dewhurst Stakes (Gr.1.) a vyhrál Tattersalls Houghton Sales Stakes. Jako tříletý získal Nunthorpe Stakes, July Cup, Jersey Stakes a byl druhý v Irish 2000 Guineas. Získal titul evropského šampióna sprinterů.

Byl zařazen do chovu, v nabídce Coolmore Stud však byl jen několik měsíců, když uhynul na koliku v květnu roku 2002. Z jediného ročníku hříbat vynikl především Amadeus Wolf, který vyhrál Middle Park Stakes, Gimcrack Stakes jako dvouletý a jako tříletý se umístil v několika grupa jedna sprintech, dále Dandy Man, grupa tři vítěz a šest dalších stakes vítězů. Do chovu byl po něm zařazen Amadeus Wolf na Irish National Stud.

Matka

Don't Worry Me ve své nejlepší formě patřila mezi širší špičku evropských sprinterů. K jejímu husarskému kousku patřilo vítězství v King's Stand Stakes v roce 1997, kde porazila koně jako Titus Livius či Hever Golf Rose. Dále získala Goldene Peitsche, Prix du Petit Couvert. Z pěti zatím běhajících hříbat dala tři vítěze, z toho Bits of Paradise, která se umístila v listed dostihu.

Bába Diva Encore vyhrála dva dostihy a v chovu byla (zatím) matkou pěti vítězů, z nichž byla Don't Worry Me zdaleka nejlepším hříbětem.

Prabába Regal Twin na dráze vyhrála jen jeden dostih, ale v chovu se prosadila zajímavým způsobem. Dala 16 hříbat, z nichž 10 vyhrálo. Jmenovala bych listed vítězku Split Image, grupa umístěnou Corley Moor, Majestic Image – matku grupa 1 umístěného Montalban, neběhající Blake's Twin je bábou plemeníka Lucky Lionel. Nejúspěšnější dcerou Regal Twin byla však Refill, sama grupa 3 umístěná, v chovu matka šampiónky dvouletých v Německu Winter Quarters, listed umístěných Spurned či Jumilla, přičemž z její rodiny vychází další black type úspěšní koně.

Dostihová kariéra:

Jako dvouletý a tříletý běhal v barvách Michaela Tabora v tréninku Aidana P. O'Briena. Poté byl zakoupen stájí Rabbit Trhový Štěpánov, v jejíchž barvách absolvoval dvě další sezóny postupně v tréninku Václava Luky ml., Zdeňka Machů a nakonec Dalibora Töröka.

Startů1.m.2.m.3.m.4.m.Výdělek
2005 (2letý)30030
2006 (3letý)8131117 228 liber
2007 (4letý)60001
2008 (5letý)12021074 250 Kč
Celkem29155274 250 Kč, 17 228 liber

Jako dvouletý:

Jako tříletý:

Jako čtyřletý:

Jako pětiletý:

Zajímavosti:

Jako roční byl koupen na říjnové dražbě Tattersalls v roce 2004 Demi O'Byrne za 200 tisíc guinejí, prodávajícím byl Haras de Montaigu.

Kariéra v chovu:

Zdroje: