Chovatelský zápisník

Suestado (GER)

nar. 2006, Monsun - Suivi, Darshaan

Autor: Eva Holubcová, publikováno 2011; převzato z webu TB Diamond

Suestado - rodokmen

Data:

Tm. hnědák nar. 19. 2. 2006, chovatel Baron von Ullmann

Otec

Otec Monsun patřil do velmi silného německého ročníku a na dráze vynikl jako dvojnásobný vítěz Europa Preis a doběhl druhý v německém derby a v Grosser Preis von Baden za Lando. V chovu zajistil pokračování linie Blandford bezkonkurenčním způsobem, když mu věhlas a kvalita jeho produkce zajistila zájem jednoho ze dvou největších hráčů na trhu plnokrevníka a tj. Darley Stud, který již do své nabídky zařadil několik jeho synů: Manduro a Shirocco. V rodném Německu je velmi úspěšný jiný syn: Samum. Monsun dal dále : Schiaparelli, Stacelita, Anna Monda, Floriot, Gentlewave, Getaway, Amarette, Salve Regina, Soberania, Arcadio, Subiaco, Axxos, Noroit, Speedmaster, Le Miracle, Royal Highness, Pure Brise a další. Pro české chovatele jistě není nevýznamným faktem, že potomek Foreman vyhrál Champion Hurdle (Gr.1.) a jiný Shot from the Hip získal Champion Novice Hurdle (Gr.1.). Potomci jsou úspěšní na celém světě od Itálie, Německo, Francii, Anglii, Japonsko až USA. V ČR vynikla zejména Arganta (nyní úspěšná matka), Rosensturm (klasický vítěz na Slovensku a plemeník), derby-vítěz Medeo, z dalších se na česko-slovenských drahách objevili Atropin, Camill, Saitensohn, Sary Shayan, The Storm či Western Wind.

Matka

Matka Suivi na dráze vyhrála 4x z osmi startů a nejvyšší GAG 87 kg. V chovu již dala tři vítěze. Doposud dala život hříbatům Soum (Monsun), Suestado (Monsun), Scorcher (Monsun), Shenia (Monsun), Speedzone (Monsun) a Seance (Manduro). Z nich byl nejlepší zatím Suestado a Scorcher (GAG 91 kg, vítěz kategorie B ve Francii).

Bába Suivez byla druhá v listed dostizích Festa-Rennen a Kronimus-Rennen. Čtyři její dcery dokázaly dát už black type koně. V současné době je známá především jako bába vynikající Stacelity (Monsun) (jako tříletá dobyla Francii zisky Prix Vermeille, Prix Saint Alary a Prix de Diane, jako pětiletá získala Gr. 1. dostihy v USA). Jiný vnuk Silvaner (Lomitas) loni získal Preis des Winterfavoriten. Z přímé produkce Suivez vynikl Gr. 2. vítěz Idee-Hansa-Preis a Grosser Mercedes-Benz-Preis Simoun (Monsun), dále listed vítězové Shining (Surumu), Soignee (Dashing Blade) a Soudaine (Monsun).

Prabába Sea Symphony dala listed umístěnou Silk Road; praprabába Southern Seas dala vítěze Breeder´s Cup Mile Steinlen a jejími vnuky jsou např. Zagreb či Super Celebre.
Rodina byla založena legendární Schwarzgold.

Dostihová kariéra:

Trenér J. Hirschberger, majitel Baron von Ullmann.

Startů1.m.2.m.3.m.Výdělek
3letý (2009)32--15 000 E.
Celkem32--15 000 E.

Jako tříletý: