Chovatelský zápisník

Relation (FR)

nar. 1957, Relic - L'Anglaise, Boum

Autor: Eva Holubcová, publikováno 2010; převzato z webu TB Diamond

Zakladatelka této rodiny tmavá srnčí hnědka Relation narozená 8.3. roku 1957 ve Francii v hřebčíně Quilly u F. Dupré. Byla koupena společně s ostatními klisnami dr. ing. Fr. Lerchem na dražbě v Deauville dne 30. listopadu a 1. prosince 1962 a do Napajedel přivezena dne 24. prosince téhož roku.

Její otec Relic na dráze odběhal sedm startů a získal Hopeful Stakes, Bahamas Stakes či Hibiscus Stakes. Ve francouzském chovu se prosadil především jako otec matek. Matka L´Anglaise na dráze získala Prix Pocahontas, mimo Relation dala Tea for Two a Cobden. Bába La Furka na dráze vyhrála 9 dostihů a její dcera Terka dala život velkému Tantieme.

Popis klisny dr. ing. Fr. Lerchem je následovný: "Relation je velmi ušlechtilá klisna středního rámce v plnokrevném typu. Její míry jsou 171, 160, 192, 19.1 cm. Má ušlechtilou v nosní linii klenutou hlavu, přiměřeně dlouhý, pravidelně nasazený krk, dlouhý, vysoký, výrazný kohoutek, kratší, pevný hřbet, dobře vázaná bedra. Její záď je dlouhá, mírně skloněná se znatelnou křížovou kostí a výše nasazeným ohonem, ze zadu široká, oválného tvaru, v prsou je velmi široká. Trup má hluboký, kratší a je postavena na vyšší noze. Fundament má s delší, ale dosti silnou a dobrou holení, pevnou spěnkou a pravidelně postavený."

Relation dala celkem 9 živých hříbat, z nichž ji nejvíce proslavil vynikající Relief, který vyhrál Velkou jarní cenu, Derby a další dostihy. V dalších generací rozšířila slávu rodiny i za hranice jedinečná Redakta, která se v chovu blýskla Koněm roku Regulusem. Mnoho koní z rodiny bylo úspěšně využito i ve sportu a v současné době má v chovu několik velmi slibných zástupkyň, od nichž se snad dají čekat pěkné výsledky do budoucna.

Relation uhynula v roce 1978.

Výsledky Relation chovu:

Rodina:

Zdroje: